Chińczycy atakują skrzynki Gmail
Dodane przez AdminDawid dnia 04.12.2012 19:02

Chińczycy atakują skrzynki GmailChińscy hakerzy w ostatnich tygodniach zwiększyli częstotliwość ataków na skrzynki pocztowe usługi Gmail, Coraz więcej osób donosi nam o próbie włamania z tego właśnie kraju.
Rozszerzona zawartość newsa

Chińczycy nie od dziś próbują włamywać się na skrzynki Gmail. Sam na przestrzeni ostatnich lat miałem kilka takich prób, lecz dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom Google, zawsze kończyły się niepowodzeniem. Ostatnio jednak internauci, w tym również z Polski, donoszą o znacznym nasileniu się prób włamania, które w dodatku dokonywane są z jednego miejsca - chińskiej prowincji Anhui.

Jedyne co wiadomo o hakerach, to że korzystają z internetu dostarczanego przez China Telecom, narodowego chińskiego operatora, zaś pula adresów IP, z których przeprowadzane są próby włamania, jest dość duża.

Co może być przyczyną włamań na skrzynki Gmail? Trudno powiedzieć, można jednak spekulować, że chodzi o przejęcie adresów w celu rozsyłania spamu. Na szczęście są to próby nieudane, ale jeśli zobaczycie komunikat informujący o takowej, to lepiej zmienić hasło i skorzystać z dwupoziomowego uwierzytelnienia.